F7P met een soort willie chip om in te rijden en uiteindelijk gewoon laten afstellen door Menno of Henk Dijkstra. Zo heb ik het gedaan.
De standaard Megane ECU is uiteraard ook bruikbaar. Je kunt de startonderbreker eruit laten halen of zorgen dat de de juiste sleutel en transponder etc. hebt.
KDFI is eerder gebruikt voor een F7R megane blok. Dat heeft als voordeel dat een basis programma al bestaat en je het verder zelf moet afstellen.
Er zit wel een mogelijkheid op voor on-line monitoring en een wide band lambda.
Als je een goede Megane ECU hebt is dat veruit het voordeligst. De optie om een F7P ECU te gebruiken kan ook. Reken op 50 euro kop bewerken (kamer erin frezen) Kopvlakken, koppakking en kopbouten komen er nog bij en ca 150-250 euro programeren van de Eprom. Of je moet het niet zo nauw nemen en een williams of e-bay eprom erin stoppen. (wel een beetje jammer)
In het geval van Bart is de F7P natuurlijk de beste keus. Er zit al een onstekingsverdeler in de kop en Jo weet de weg naar Henk. Je hoeft verder ook geen draadboom aan te passen. Kat in het bakje.
Bart, Waarom gebruik je een williams 4in1? Ik heb hier gelezen
http://www.motor-talk.de/forum/leistung ... 77790.html en er staat ook op het RTC forum een stuk over
http://www.renault-tuning.com/viewtopic ... 5791eadee0, dat het gietijzeren spruitstuk veel meer koppel levert over het hele toerenbereik dan het williams 4in1 spruitstuk. Ik gebruik zelf ook het gietijzeren spruitstuk (De megane 4in2 in1 ligt op de plank).